Databáze firem: jak funguje a jaký je její přínos?

27.05.2013

Možná jste již slyšeli o tom, že místo zdlouhavého vyhledávání údajů o podnikatelích, firmách a dalších institucích můžete mít všechny informace pohromadě v jedné databázi. Místo procházení obchodního rejstříku, internetu, telefonního seznamu apod. můžete během několika minut získat detailní seznam potenciálních zákazníků, obchodních partnerů ale i analýzu konkurence dle vašich představ. To vše díky chytré databázi firem.

O čem je vlastně řeč

Pro ty, kteří slyší pojem databáze firem poprvé, je zde malé vysvětlení. Jedná se o seznam podnikatelů, firem a dalších institucí z celé ČR, což je dohromady přes 2,7 milionu záznamů. Nejde ale o ledajaký seznam, nýbrž o chytrou databázi, která vám díky vyhledávacímu software nabídne přesně takové výsledky, které potřebujete. Subjekty jsou rozděleny mimo jiné dle oboru, naleznete zde například stavebnictví, cestovní ruch, pohostinství, dopravu, lékaře a lékárny, nemocnice, mateřské školky, základní, střední a vysoké školy, obce, IT, realitní kanceláře, tiskárny, reklamní agentury, telefony osob, účetnictví, zemědělství a mnoho dalších.

Využití databáze firem

Tato databáze firem má bezesporu široké uplatnění. Lze ji využít pro potřeby obchodního, finančního i marketingového oddělení vaší firmy. Může také pomoci s vyhledáváním a prověřováním nových kontaktů ale i stávajících obchodních partnerů.

Při hledání nových zákazníků nabízí až dvě stovky kritérií výběru, dle kterých si můžete sestavit vlastní filtr vyhledávání. Díky speciální funkci kreditní hodnocení firem si můžete prověřit solventnost a spolehlivost nových i stávajících partnerů. Výstup z databáze pak dále poslouží jako ideální seznam potenciálních zákazníků pro vaše obchodní oddělení nebo jako materiál pro direkt marketing, telemarketing, emailovou kampaň a další podpory prodeje.

Co mi to přinese

Otázka "jaký je přínos databáze?" je zde spíše už jen rétorická, dle výše zmíněného je zřejmé, že databáze firem přináší nové možnosti do podnikání, důležité informace a šetří drahocenný čas. Máte po ruce kvalitní seznam potenciálních zákazníků, můžete navázat kontakt s důvěryhodnými obchodními partnery a vaše konkurence vám neuteče. Jak databázi firem využijete je jen na vás.

Bezplatná žádost o půjčku Položit otázku

Kurzy měn

Vlajka meny USD USD = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny HRK HRK = změna

Komodity

Stříbro - graf ceny
Zlato - graf ceny
© 2002 - 2024 Vytvořil Ing. Josef Vrba
Finance, Finanční, Půjčka, Půjčky, Dluh, Dluhy, Banka, Účet, Peníze