Investování do umění

02.09.2012

Na webu easyinvest.cz vyšel před nedávnem zajímavý článek na téma investování do umění. Investice do umění se dnes stává zcela běžná záležitost. Používá se hlavně jako diverzifikace pro Vaše portfolio. Chtěli byste investovat do umění, ale nemáte tušení jak na to? V tomto článku Vám bude přiblíženo jak je dnes možné dostat se na trh s uměním.

FOND

Jedna z prvních možností jak vstoupit na trh s uměním je skrze fond. Fondy s uměním jsou v posledních letech velmi oblíbenou formou investice do oblasti umění. Fondy fungují na principu soukromých investičních fondů. Investor do fondu vloží své prostředky o které se mu následně stará tým profesionálů (pracovníků fondu). Princip je stejný jako u běžných podílových fondů.

Tento způsob investice má řadu svých výhod. Nemusíte řešit do jakého umění investovat, ale rozhodnou to za Vás zkušení investoři. To ale samozřejmě není žádným klíčem ke skvělé investici, může se stát, že Váš fond zainvestuje do ztrátových investic a Vaše prostředky ztratí na hodnotě – značné riziko je i zde. Navíc ne všechny fondy jsou spravované dobře a to nemluvíme o podvodech.

Někteří obchodníci se snaží získat různé cenné věci z oblasti umění např. z muzea s cílem zvýšit jejich hodnotu. Následuje prodej s cílem dosažení zisku, investiční horizont se zde odhaduje na 5 až 8 let.

Mezi další další výhody investice do fondu s uměním patří malé překážky pro vstup do této branže. Investice jsou menší než je samotné dílo. Také se nemusíte starat o údržbu, nebo pojištění uměleckého předmětu.

INVESTIČNÍ PARTNERSTVÍ

U investičního partnerství jde o skupinku investorů, kteří spojí své peníze se záměrem investovat do umění. Největší rozdíl mezi investičním partnerstvím a fondem je ten, že máte větší možnost rozhodnout o tom do jakého umění a uměleckého předmětu budete investovat. 

MOŽNOST POUŽÍT UMĚLECKÝ PŘEDMĚT JAKO KRYTÍ ÚVĚRU

Sbírka uměleckých předmětů může investorovi také posloužit jako krytí pro různé úvěry. Většina institucí od malých společností až po banky tento způsob ručení akceptuje. Výhoda? Pákový efekt pro další případné investice.

NÁKUP UMĚLECKÝCH DĚL OD ZAČÍNAJÍCÍCH UMĚLCŮ

Pokud nemáte potřebu investovat milionové částky do známých děl od světových umělců můžete zkusit vsadit na nadějné mladé tváře. Mají velký růstový potencionál a dokáží se prosadit. Navíc jejich díla jsou cenově dostupné. Nevýhoda při této investici je jasná – nikdy nevíte jeslti dílo mladého umělce nebude velký propadák.

Pokračování tohoto článku a další články na podobné téma naleznete na web easyinvest.cz

 

 

Bezplatná žádost o půjčku Položit otázku

Kurzy měn

Vlajka meny USD USD = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny HRK HRK = změna

Komodity

Stříbro - graf ceny
Zlato - graf ceny
© 2002 - 2023 Vytvořil Ing. Josef Vrba
Finance, Finanční, Půjčka, Půjčky, Dluh, Dluhy, Banka, Účet, Peníze